Eğitim Ücretlerine %20 Artış

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği gereğince 2015 yılından bu yana Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) uygulaması tarafımızdan yürütülmektedir. TCESİS başladığı tarihten bu yana eğitim ve sınav ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.4 yılın toplam enflasyon artış oranı %50’ye ulaşmış olduğundan maliyet artışları karşısında TCESİS eğitim ve sınav ücretlerine 01.03.2019 tarihinden itibaren %20 oranında artış yapma zorunluluğu doğmuştur.

Buna göre, ücret artışı uygulamasında eğitim ve sınav bedelinin TCESİS hesaplarına yatırıldığı gün esas alınacak olup 1 Mart 2019 tarihinden önce yapılan ödemeler eski fiyatlar üzerinden; bu tarihten sonra yapılan ödemeler ise yeni fiyatlar üzerinden işleme alınacaktır. Eğitimlerin açılmasında başvuru tarihine bakılmaksızın eğitim ücretlerinin yukarıdaki tarihlere göre uygun ödenip ödenmediğine bakılacaktır.

Yeterlilik belgeleri bireyseldir bu sebeple bir firmadan birden çok kişi için başvuru yapılacaksa ödemenin ayrı ayrı ve  T.C. kimlik numaraları ile  yapılması gerekmektedir. Dekontun açıklama kısmına ilk olarak T.C. kimlik numarası belirtilmelidir. Eğitim ücretini ödemeyen adayların eğitimleri açılmayacaktır.

Gerekli şartları taşımanız halinde tüm eğitimi alıp  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan bu üç alana ilişkin yeterlilik belgesi alabilirsiniz.
Bu durumda ödemeniz gereken ücretler:


*Bu tablo aynı kişinin, aynı tarihte birden çok başvuru yapması durumunda geçerlidir.

Aşağıdaki tablolarda 01.03.2019 tarihinden sonra uygulanacak %20 artış sonrası ödenmesi gereken eğitim bedelleri görülmektedir.


*Bu tablo aynı kişinin, aynı tarihte birden çok başvuru yapması durumunda geçerlidir.

Eğitimlere ücret ödeme işlemi tamamlandıktan sonra başlanabilmektedir. 

Ödeme Yapılacak Banka-Hesap Bilgileri;

*Ödemelerinizi yaparken açıklama olarak ilk önce TC Kimlik Numaranızı mutlaka belirtiniz.

Alıcı İsmi:  SEİS ve TÜMDEF Adi Ortaklığı
Halk Bankası Küçükesat Şubesi
IBAN No: TR62 0001 2009 2160 0010 2605 11

Alıcı İsmi:   SEİS ve TÜMDEF Adi Ortaklığı
ZİRAAT Bankası Yıldızevler Şubesi
IBAN No: TR72 0001 0009 1970 7443 7650 01